Opfriscursus rijvaardigheid voor ouderen

Het wordt steeds drukker op onze wegen. Voor veel ouderen een reden om steeds minder vaak de weg op te gaan. Vaak spelen gevoelens van onzekerheid hierin een rol. Onzekerheid omdat er steeds nieuwe verkeersborden bij komen en wij vaak de betekenis daarvan niet precies kunnen duiden. Onzekerheid omdat wij de indruk hebben dat de overige weggebruikers steeds brutaler worden en vaak sneller rijden dan de toegestane snelheid. Ook spelen lichamelijke factoren soms een rol omdat we misschien iets trager reageren op verkeerssituaties of omdat ons gezichts-vermogen is afgenomen. Al deze factoren zorgen ervoor dat wij ouderen gaan twijfelen aan onszelf en wij daardoor wat aarzelend of soms stuntelig aan het drukke verkeer deelnemen. Hierdoor brengen we soms de verkeersveiligheid enigszins in gevaar en dat mag nooit de bedoeling zijn. Daarom is er alle reden om de aandacht te richten op de oudere automobilisten, want zij vormen een kwetsbare groep verkeersdeelnemers. Letsel is bij hen vaak ernstig van aard. De 5 kernen van de gemeente Bladel die verenigd zijn in de KBO-kring Bladel hebben het idee opgevat om samen een verkeersopfriscursus aan te bieden aan alle verkeersdeelnemers van 70 jaar en ouder. We gaan dit doen op woensdag 19 oktober vanuit MFA ‘Hart van Hapert’. Op deze dag kunnen 48 70-plussers op vrijwillige basis meedoen aan een verkeersvaardigheidsrit in hun eigen auto, een ogentest, een instructie bewegingsleer en een theorie-verkeersinstructie. Een belangrijk onderdeel van de cursus is een rit in de eigen auto met een gediplomeerd rijinstructeur. Dankzij diverse subsidies blijven de kosten voor de deelnemers beperkt tot € 15,-. Het aantal deelnemers is echter beperkt tot maximaal 48 personen. Acceptatie op volgorde van aanmelding. De cursus is geen examen en heeft geen consequenties voor het rijbewijs. Na afloop krijgen de deelnemers een certificaat van deelname en het boekje: ‘Veilig op de weg in het verkeer’. U kunt zich voor deze opfriscursus aanmelden bij Rianne Beerens, riannebeerens@hotmail.com of telefonisch: 682247 of 06 1208 4017. Aanmelden kan tot en met 18 september. Maar let op: vol = vol. Bij veel animo wordt de opfriscursus misschien een tweede keer georganiseerd.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s